A Ludovika Arénában is nyert a Falco

Hazai pályán sem sikerült legyőzni a címvédőt: a szombathelyiek nyerték a negyeddöntő második felvonását is.

Krivacevic és Tanoh kosarával 4-0-val kezdett a Falco, de Hajdu hármasa, majd Filipovic kettese után már nálunk volt az előny. Hajdu újabb triplát süllyesztett el, majd Djokovic is egy hármassal kezdett (11-4), ám erre egy 12-0-s rohanással válaszoltak a vendégek. Az első negyed utolsó öt percében csak két Djokovic-büntetővel tudtuk növelni a pontjaik számát, így ötpontos volt a szombathelyiek előnye az első negyed után. 13-18

A második negyed elején közel három percig egyik oldalon sem sikerült a gyűrűbe találni, majd a csendet Simon szakította meg egy hármassal. A folytatásban is jöttek a triplák, Perl kettőt, Hajdu egyet süllyesztett el a 14. percben. Sőt, Hajdu alig több mint egy perccel később már a negyedik hármasát jegyezte, majd Brown köszönt be (27-29). A negyed vége aztán ismét nem sikerült jól, néhány kissé érthetetlen bírói ítélet mellett a Falco újabb 12-0-s rohanást produkált. 27-41

A szünet után sem alakult jobban a mérkőzés, Tiby és főleg Perl nagyon elemében volt, így folyamatosan nőtt a különbség a csapatok között. A 25. percben már 20 pont volt a szombathelyiek előnye (30-50), amit a negyed végéig meg is őriztek a vendégek. 40-60

Az utolsó negyedre így nem nagyon maradt nyitott kérdés, ráadásul a támadójátékunk mellett a védekezésünk is kissé szétesett. Folyamatosan nőtt tovább a különbség a csapatok között, így nagyjából az egyetlen pozitívum, hogy nálunk sok lehetőséget kaptak a fiatalok (Hajdu, Reizinger és Kopácsi mellett a végén Vámos is pályára lépett). A vége 37 pontos Falco-győzelem lett, ami nagy kár az első félidő jelentős részében látott szoros meccs fényében. 52-89

Folytatás pénteken, 18 órától az Aréna Savariában lépünk pályára a párharc harmadik mérkőzésén.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztató, benne Hajdu Péter és Zlatko Jovanovic értékelésével (a nyilatkozatok írásos formában itt):

TIPPMIX FÉRFI NB I/A
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Április 16., Ludovika Aréna
Budapesti Honvéd SE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 52–89
(13–18, 14–23, 13–19, 12–29)
Honvéd: Simon 3/3, Brown 12/3, Hajdu 12/12, Filipovic 6, Henry 3. Csere: Reizinger 2, Djokovic 9/6, Wesson, Peringer, Kopácsi, Bazsó 5, Vámos

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Falco javára

RÉSZLETES STATISZTIKA ÉS A NYILATKOZATOK ÍRÁSOS FORMÁBAN ITT.

Budapesti Honvéd Kosárlabda Szakosztály

Budapesti Honvéd Kosárlabda Szakosztály added 121 new photos to the album: NB I/A, rájátszás: Budapesti Honvéd SE-Falco KC Szombathely 52-89.