2024-ben bevehetetlen a Ludovika Aréna: hosszabbítás után legyőztük a Kaposvárt!

Elképesztő izgalmak és fordulatok után a hosszabbításban már nem adtunk esélyt a Kometa Kaposvárnak, így sorozatban negyedik hazai meccsünket nyertük meg, és 2024-ben még mindig veretlenek vagyunk a Ludovika Arénában.

A Kaposvár kezdte jobban a csütörtök esti mérkőzést, Szőke Bálint és Jean-Marie vezetésével kisebb előnyt építettek ki. Azért tartottuk a lépést, Henry szerezte az első pontjainkat, Reizinger hármast dobott, Brown pedig szokásához híven ezúttal is belekezdett a pontgyártásba. A Kaposvárra visszatérő Filipovity jól szállt be, de Wesson tripláinak köszönhetően nagyon nem tudtak ellépni a vendégek. 22-26

A második tíz perc elején három amerikai légiósunk vette hátára a csapatot, nekik köszönhetően gyorsan sikerült átvenni a vezetést. Brown, Henry és Wesson szórta a kosarakat, hátul pedig egyre jobban zárt a védelem. A centereink is belelendültek, Filipovic és Peringer is eredményes volt, így hiába a vendégek időkérései, hétpontos előnnyel mehettünk a pihenőre – igaz, egy Jovanovicra fújt technikai miatt a második félidőt rögtön egy büntetővel kezdhették a vendégek, amit Filipovity be is dobott. 49-43

Filipovity a büntetője után egy hármast is bedobott, de ennél sokkal közelebb nem tudtak jönni a kaposváriak, nálunk mindig volt valaki, aki lendített egyet a csapaton, Djokovic hármasa után már nyolccal vezettünk (60-52). Jött a kaposvári időkérés, amit egymás után három tripla követett, ezzel átvették a vezetést (60-61). Nem estünk össze, Peringer és Brown pontjaival ismét nálunk volt az előny, majd a 30. percben Dalibor Damjanovic kapott két technikait, így a vendégek edzőjének el kellett hagynia a kispadot. 69-62

Jobban kezdtük a negyedik negyedet, Brown és Peringer kosarai után már 12 pont volt az előnyünk (74-62). A vendégek Abell vezetésével próbálták tartani a lépést, de a 10 pont körüli különbséget sokáig nem nagyon tudták csökkenteni. Aztán az utolsó öt percre fordulva Koprivica és Filipovity lendült bele, míg mi elvétve találtunk a gyűrűbe. Az utolsó percre hárompontos előnnyel fordultunk rá (82-79), de Abell három büntetővel kiegyenlített. Henry duplája után ismét nálunk volt a vezetés, de az utolsó másodpercben Abell triplája beesett. 0,4 másodperc maradt, de Abell ünneplés közben levette a mezét, így technikait kapott. Djokovic higgadt maradt, bedobta a büntetőt, ráadásul az utolsó támadást Filipovic kosárral fejezte be, de a videózás után időn túlinak ítélték a bírók, jöhetett a hosszabbítás. 85-85

A lélektani előnyt kihasználva Henry 2+1-es akciója után Filipovic volt gyorsan eredményes, majd Jean-Marie szépített, de Kopácsi fontos hármasa és Filipovic újabb kosara után nyolc ponttal vezettünk két perccel a vége előtt (95-87). Djokovic újabb három büntetőt tett a helyére, majd Filipovic még egy kosárral megszerezte a 100. pontunkat. A vendégeknek erre már nem volt válasza, így óriási csatában 100-91-re legyőztük a Kaposvárt, ami azt jelenti, hogy az egymás elleni összevetésben is jobbak vagyunk a somogyiaknál.

BUDAPEST HONVÉD SE – KOMETA KAPOSVÁRI KK (22.forduló)

Uploaded by HUNBASKET TV XII on 2024-02-29.

Folytatás jövő héten, szombaton 18 órától a Paks vendégeként lépünk pályára.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztató, benne Jalen Henry és Zlatko Jovanovic értékelésével (a nyilatkozatok írásos formában itt):

TIPPMIX FÉRFI NB I/A
ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
Február 29., Ludovika Aréna
Budapesti Honvéd SE–Kometa Kaposvári KK 100–91
(22–26, 27–16, 20–20, 16–23, 15–6)

RÉSZLETES STATISZTIKA ÉS A NYILATKOZATOK ÍRÁSOS FORMÁBAN ITT.

Galéria a meccsről:

Budapesti Honvéd Kosárlabda Szakosztály

Budapesti Honvéd Kosárlabda Szakosztály added 117 new photos to the album: NB I/A, 22. forduló: Budapesti Honvéd-Kometa Kaposvár 100-91.