Ez történt 35 éve: Gyulay Zsolt K-1 500 méteren diadalmaskodott a szöuli olimpián

35 esztendővel ezelőtt ezen a napon lett K-1 500 méteren olimpiai bajnok Gyulay Zsolt. A magyar sport ikonikus alakja, a Magyar Olimpiai Bizottság jelenlegi elnöke futamgyőzelemmel és a középfutam megnyerésével menetelt be a döntőbe, ahol 1988. szeptember 30-án a kelet-német Andreas Stählet, valamint az új-zélandi Paul MacDonaldot maga mögé utasítva nyerte meg az olimpiai aranyérmet. Gyulay Zsolt a magyar sport 122. olimpiai aranyérmét nyerte, s ő volt az első magyar kajakos, aki duplázni tudott az ötkarikás játékokon, hiszen az egyes győzelem után október elsején Csipes Ferenccel, Hódosi Sándorral és Ábrahám Attilával is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

35 év távlatából is gratulálunk a nagy sikerhez!