FRISS – Dr. Török János 70 éves

Vasárnap, június 5-én ünnepelte 70. születésnapját Dr. Török János!

A Honvéd örökös bajnoka, 20-szoros válogatott, csúcstartó középtávfutó. Az egyik legtehetségesebb középtávfutóként tartották számon, amit 16 felnőtt egyéni bajnoki címe is igazol, 1969-ben három magyar bajnoki győzelemmel hívta fel magára a figyelmet – 1500 m., (3:46,7, 5000 m. 14:10,47, és 4×1500 m.) Pályafutása során 5 pálya, 5 mezei, és 6 fedett pályás bajnokságot nyert, ez utóbbiakat 3000 méteren. Egyéni sikerei mellett ifi és felnőtt versenyzőként több tucat váltó- és csapatbajnoki aranyéremmel járult hozzá a Honvéd atléták sikeréhez.

Tehetségét és nemzetközi elismertségét bizonyítja, hogy ma is az egyetlen olyan magyar atléta, akit meghívtak a világ talán legnépszerűbb szilveszteri futófesztiváljára Brazíliába. A Corridán 1975-ben képviselte a magyar színeket, ahol a népes és erős nemzetközi mezőnyben 32. lett.

Később a Testnevelési Főiskolán szakedzői képesítést szerzett. Sportvezetőként is szép sikereket mondhat magáénak, hiszen irányítása alatt a Bp. Honvéd atlétikai szakosztálya – 1981-től 87-ig – az ország legeredményesebb szakosztálya volt, jelenleg pedig a MAC – Magyar Atlétikai Club – irányítója. Az Ő kezdeményezésére ünnepeljük minden év május 6-án a Magyar Sport Napját, melynek emlékművét a Szabadság téren minden évben ünnepélyesen megkoszorúzzák.

Edzői karrierje is eredményes, hiszen tanítványai számos egyéni magyar bajnoki címet és csúcsot értek el kemény, céltudatos edzéselméletének köszönhetően. Többek között olyan kiválóságok nevelkedtek a keze alatt, mint Knipl István – 1500 m-es bajnok, csúcstaró, K. Szabó Gábor – 1500 m., 3000 m., bajnok,  Berkovics Gyula – mezei, félmaraton  bajnok, Igaz Bálint – 800 m. bajnok, válogatott, Gyulai Miklós – 200, 400 m. bajnok, válogatott, Vajda Zsuzsa – félmaraton, maraton, és Molnár Barbara .